ŽALIOSIOS ATLIEKOS 

Žaliųjų atliekų klausimas labiausiai liečia privačių namų ar kotedžų savininkus, taip pat sodų namelių savininkus, asmenis, įsigijusius žemės sklypus statyboms, kuriuos pirmiausia reikia išvalyti nuo nereikalingos augmenijos, krūmynų, medžių ar didelės žolės.

 

IŠVEŽIMO BŪDAS

Žaliosios atliekos išvežamos parenkant tinkamiausią transportą, priklausomai nuo žaliųjų atliekų rūšies ir kiekio. Jos gali būti išvežamos krovininiais mikroautobusais, didelės talpos konteineriais, nuo 10m3 iki 30m3 tūrio, arba savivarčiais su fiskaru.

 

ŽALIOSIOS ATLIEKOS

Žaliosioms atliekoms priskiriama nupjauta žolė, medžių lapai, šakos, iškirsti krūmai, kelmai, kitos augmenijos genėjimo atliekos.

 

UŽSAKYMO VYKDYMAS

Gavus užsakymą ir aptarus tinkamiausią transportą dažniausiai atvykstame tą pačią ar kitą dieną, suderintu, jums patogiu metu.

 


 

Tai pakankamai sezoninis rūpestis, kadangi tiek pavasarinio tiek rudeninio aplinkos tvarkymosi metu susidaro dideli kiekiai nupjautos žolės ar nukritusių medžių lapų, nugenėtų šakų krūvos, kurios užima itin daug vietos, ir yra labai nepatogios transportuoti tam nepritaikytu transportu, todėl patiems jas pristatyti į tam skirtas žalųjų atliekų surinkimo aikšteles yra gana sudėtinga ir nemaloni užduotis.

 

Todėl vis dar dažnai pasitaikantis atvejis yra tokių atliekų deginimas tiesiog vietoje. Tokių minčių reikėtų kuo greičiau atsikratyti, kadangi tai draudžiamas ir tikrai pavojingas būdas tiek jums patiems, tiek kaimynams, kai dėl ne ten papūtusio nekalto vėjelio gali kilti labai skaudūs gaisrai. Be to, taip teršiama ir žalojama aplinka, kadangi dažnai nevengiama tuo pačiu sudeginti ir pačių įvairiausių kitokių, namuose susikaupusių nereikalingų atliekų. Šalia visų šių neigiamų pasekmių prisideda ir nemnkos numatytos baudos. Kitas neretai pasitaikantis atsikratymo būdas yra viską sunešti į mišrius komunalinių atliekų konteinerius, taip juos visiškai užverčiant, o kadangi tai dažniausiai pasitaiko užmiestyje, kur šiukšlių išvežimas kur kas retesnis, taip sukeliami dar didesni nepatogumai tiek sau tiek aplinkiniams.